miętać, że wcierając kremy, stosując żele pod prysznic czy nawet antyperspiranty, są one w jakimś stopniu wchłaniane do organizmu. Jeżeli zawarte są w nich substancje szkodliwe, to mogą powodować na przykład alergie. Warto o tym pamiętać i zdawać sobie z tego sprawę. To kluczowe dla utrzymania odpowiedniego zdrowia, ale także ciekawego, atrakcyjnego, młodego i witalnego wyglądu naszej skóry.
Orientalizm kosmetyków
Kosmetyki orientalne cieszą się rosnącą popularnością nie tylko zagranicą, ale także w Polsce. Dostęp do zagranicznych rynków sprawił, że dziś idąc do dobrej drogerii (zwłaszcza tej z produktami naturalnymi), ma się możliwość wybierania kosmetyków praktycznie z całego świata. Daje to szansę odpowiedniego wykorzystania substancji mineralnych i dostosowania ich do preferencji naszego organizmu. Jest to kluczowe w rzetelnym i odpowiednim organizowaniu sobie pielęgnacji skóry. Kosmetyki naturalne kupujemy z takich krajów jak Maroko, Izrael, Indie, ale także Norwegia, czy Rosja. Kosmetyki orientalne mają bardzo różny skład, bo pochodzą z różnych stron świata. To świetna informacja na przykład dla osób mających problemy z alergiami.
Natomiast według uchylonej w 2019 roku
Kosmetyki – grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała.
Wg rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych (CELEX: 32009R1223) produkt kosmetyczny oznacza każdą substancję lub mieszaninę przeznaczoną do kontaktu z zewnętrznymi częściami ciała ludzkiego (naskórkiem, owłosieniem, paznokciami, wargami oraz zewnętrznymi narządami płciowymi) lub z zębami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, perfumowanie, zmiana ich wyglądu, ochrona, utrzymywanie w dobrej kondycji lub korygowanie zapachu ciała. Natomiast według uchylonej w 2019 roku ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki